Úvodní stránka > Články

Články o zdraví, hubnutí, životním stylu

Hubnutí a životní styl

V dnešní hektické době mají lidé mnoho problémů. Jedním z takových problémů je například nadváha a vše s ní související, jako je například dilema jak uskutečnit zdravé změny v jídelníčku. Pro samé starosti a pracovní vytíženost nezbývá energie ani čas tyto změny uskutečnit...

Optimální pitný režim

Pro doplňování tekutin se vžil pojem pitný režim. Je to hlavní způsob, jak pokrýt každodenní ztráty tekutin v těle. Pro zachování našeho zdraví je nutné vždy udržet rovnováhu mezi příjmem a výdejem tekutin. Doplňovat tekutiny (napít se) bychom měli ještě dříve, než pocítíme žízeň...

Strava jako zdroj živin a biologicky důležitých látek

Jedním z nejdůležitějších faktorů, které ovlivňují naše zdraví, je způsob, jakým se stravujeme. Mnohdy si ani neuvědomujeme, jak je vztah mezi nemocí a správnou výživou těsný. Není dobré jíst jen některé druhy potravin, i kdyby by se jednalo o potraviny s mnoha pozitivními vlastnostmi.

Ekzémy a jejich typy

Ekzém je zánětlivou, obtížně léčitelnou, reakcí kůže se spoustou různých příčin. Moderní medicína může velmi účinně zmírnit projevy ekzému, avšak s mizivou nadějí na úplné vyléčení. Lidé se proto stále více začínají přiklánět k bezpečné přírodní léčbě, která frekvenci a intenzitu výskytu ekzémových projevů omezí efektivněji.

Zesílení účinků

OK Alfa plus se od ostatních doplňků stravy zásadně liší, a to významně širším rozsahem působnosti: od revitalizace a čistění organismu, přes regeneraci jaterní tkáně až po harmonizaci a optimalizaci činnosti veškerých orgánů těla - především slinivky, žaludku a jater. Je výhodná pro používání se všemi produkty OKG, protože zesiluje a urychluje jejich účinky.

Zdravé hubnutí

Hubnutí je pro člověka mimořádně zatěžující proces, protože hubnutím se do organismu vyplavuje velké množství látek vázaných v tukové tkáni a jejich vyloučení je velkou zátěží především pro játra, ledviny a některé další orgány. Důležitou podmínkou zdravého hubnutí je proto nejen volba vhodné metody hubnutí, ale také stav organismu před hubnutím.

Zácpa (obstipace), její projevy

V ČR trápí zácpa asi čtvrtinu populace, převážně ženy. Zácpa se netýká pouze frekvence vyprazdňování, ale také nepříjemných pocitů, které vyprazdňování (defekaci) provázejí. Výsledkem vynaložené námahy na vypuzení stolice je neúplné, pouze částečné vyprázdnění. Obtížný a často bolestivý odchod stolice doprovázejí bolesti břicha, hlavy, únava, nesoustředěnost. Toxické látky z nepřiměřeně dlouhé látkové výměny pronikají při zácpě do krevního oběhu a oslabují celkovou imunitu organismu.

Zácpa jako nemoc

Zácpa vzniká důsledkem nevhodné stravy, ve které převládají tuky a chybí syrová strava – ovoce a zelenina s dostatkem vlákniny. Vláknina na sebe váže vodu, zvětšuje objem tráveniny a tím usnadňuje pohyb stolice ve střevech.

Nedostatečný pitný režim nedosahující pravidelného denního objemu, 2 – 3 litry u dospělých a dle věku 1 až 2 litry u dětí, ovlivňuje mimo jiné konzistenci stolice.

Prevence a léčba zácpy

Každý den ráno když se probudíte, vypijte sklenici vlažné vody. Po uplynutí 15 minut se nasnídejte a po snídani se pokuste o vyprázdnění bez ohledu na to, zda se pocit nutkání na stolici dostavil nebo ne.

Pravidelným nácvikem vytvoříte návyk těla k vyprazdňování ráno v určitou hodinu. Nácvik by měl probíhat v klidu, proto si vytvořte dostatečnou časovou rezervu.


Mgr. Milan Toufar - nezávislý distributor OKG, 01-004626


Doporučení stránkyDoporučte tuto stránku známému: